DUZI i mali – wspólnie dla Stasia

Bajki łączą pokolenia tak, jak dobry cel łączy wiele osób. Potwierdzeniem tego było spotkanie zorganizowane przez Stowarzyszenie „Z Sercem na Dłoni”  9-go grudnia w sali OSP w Kaniowie.

Piękny, świąteczny kiermasz, pachnące, słodkie wypieki, bajkowe postaci oraz ciekawe występy stworzyły w rezultacie udaną charytatywną imprezę na rzecz Stasia Wojewódki.

5-letni Staś, wraz z rodzeństwem i rodzicami, mógł obejrzeć występ swoich koleżanek i kolegów z przedszkola w Kaniowie, którzy, specjalnie dla Niego, przygotowali piosenkę pt. ,,Bajka różne ma imiona”.  Słoneczniki i Limonki, bo takie noszą nazwy występujące grupy przedszkolne, ubrane w baśniowe stroje, przeniosły nas w nierzeczywisty, ale cudowny świat.

Utwór był doskonałym wprowadzeniem do spektaklu  wg scenariusza Lilianny Bardijewskiej ,,Kordonki i koronki” a brawurowo zagranym przez: Julię Polaczek, Kingę Dudę, Weronikę Hamerlak, Roksanę Wiercigroch oraz Filipa Walaszczyka.

Ostatnim punktem programu była podróż w czasie, po krainie bajek z naszego dzieciństwa. I dorośli, i dzieci mieli okazję przypomnieć sobie swoje ulubione bajki i nawet dotknąć w tzw. realu ich bohaterów.

Wszystko to przygotowano w jednym celu. Wolontariusze pragnęli zebrać fundusze i zasilić nimi subkonto Stasia Wojewódki z zespołem Downa. Udało się doskonale, bo zebraliśmy łącznie 6594,76zł!!!  Odwiedzili nas także działacze Klubu LKS Przełom Kaniów, którzy podczas dwudniowego  piłkarskiego turnieju dla dzieci ,,Grali dla Stasia” !BRAWO!

W tym miejscu, w imieniu Stasia i Jego Rodziców,  pragnę podziękować WSZYSTKIM, którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam w zorganizowaniu tej imprezy oraz tym, którzy byli z nami 9 grudnia!

Dziękujemy:  gościnnej, jak zawsze, Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaniowie, Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Wypożyczalni Prestige  z Komorowic, wypożyczalni MegaStroje.pl, firmie Ebart – Krzysztof Hulbój, Paniom z przedszkola w Kaniowie, Cukierni Asteria, Firmie BRIJU – Joanna Gruszka, Łukaszowi Stanclikowi  (www.fotoimpresja.info), Annie Stolarskiej, Marzenie Kozak, Marii Grzybowskiej, Dorocie Lachowicz, Urszuli Szkucik-Jagiełka, Szymonowi Mikodzie, Barbarze i Magdalenie Lebryk, Iwonie Wygodzie, Alicji Szafarczyk, Pracowni Wypieków – Słodka Dziupla, Agnieszce Domasik, Dorocie i Piotrowi Wojciechowskim, Iwonie Baron, Karolinie i Pawłowi Rajdom, Sylwii i Januszowi Pająkom, Hannie Wolak, Paulinie Żak, Joannie Cupriak, Joannie Obrzut, Annie Grudzień, Gabrieli Hess, Teresie Przemyk, Barbarze Wójtowicz, Marii Banaś, Alicji Skrudlik, Anecie Wojewódce-Jonkisz, Urszuli Wojewódce, Agnieszce Słowińskiej oraz Katarzynie Siewniak.

Jeśli kogoś  zabrakło na tej liście, to proszę o wybaczenie!  

Jedno jest pewne! Pomagamy, bo chcemy 😊

Iwona Sojka

Fotorelacja z wydarzenia pod linkiem:  www.fotoimpresja.info   -> portfolio  -> strefa klienta